Ungdomsmeeting (till och med året de fyller 21) 3-5 maj 2019

Nationell regional ponny/ridhäst dressyr

 

Går på två banor med tre domare till nästan alla klasser

 

Fredag kväll från ca 16: Regionala ponnyklasser med DM

Lördagen är det kval till Falsterbo Marietorp Ridsport Ponny Kür i FEI Mästerskapsklassen för D-ponny

Söndagen kval till Sweden International Horse Show Ponny Kür i Kür-klassen

OBS-klasser under helgen för Children och Juniorer

 

Kontakta gärna någon av tävlingsledarna: Anna 070-251 66 46 eller Marielouice 070-647 97 46

Vi behöver vara många funktionärer.

 

Innan tävlingsdagen: Byggs banan, ställa ut avspärrningar.

Efter tävlingens slut: Plocka ner tävlingsbanor, avspärrningar, sopa läktare, städa fik o toaletter, kolla parkeringen mm. Mia/Emil, Lena A- sopar läktaren.

 

 

Fredag Bana Inne

  FEI Lag Msv B (J)
Starter 40 (28)
Tider  kl 16,30-21,00
Skrivare  Ulrika Sjökvist *
 Gunnel Frisk *
 Helene Johansson *
Räknare  MIA *
 Emil *
Protokoll   
Insläpp Frida A? från 16 *
   
Speaker  Annelie Waren *

 

Fredag Bana Ute

   Lätt b:1 Lätt a:1 FEI Inl
Starter 10 (7)  15 (10)  15 (14)
Tider  kl 16,20 -    - kl 21,00
Skrivare     Monica Notier-18,00       Sanna Karlsson * Sanna Karlsson *
Räknare       Maria Pettersson
Protokoll

 

 Erika *

 
 Sofia  Skobe o Naomi *
Insläpp  

 

  

Fiket: 

Lördag Bana Inne

  Fei Lag Rå Ö Children Lätt A:2 Kat B FEI Lag ponny
Starter 9 (14) 10 (4) 6 (11) 40 (43)
Tider  kl 8,00 -    - kl 12,20  kl 12,30-18,30
Skrivare  Irene *  Irene *  Irene *  Ulrika Sjökvist *
 Lena Antonsson *  Lena Antonsson *   Lena Antonsson *  Jessica Olsson
 Robban *  Robban *   Robban *  Emma Almqvist *
Räknare   Katrin Bergling *   Katrin Bergling *   Katrin Bergling *  Erika Svensson *
 Camilla *  Camilla *  Camilla *  Petra Engdahl *
Protokoll  Julia*/Sonia * Julia * Märtha *   Julia * * Märtha  Ellen Olsson
Insläpp          Märtha *                   9,50    -         Frida A *                                           
         
Speaker  Ann-Marie Ståhl * -12          Bitte S   12-15  *         15  - Linda Liljegren *

 

Lördag Bana Ute

   Fei Mäst (J) FEI Prix S:t G (UR)
Starter 40 (30)  10 (4)
Tider  kl 10,00 -  - kl 15,15
Skrivare  Gunnel Frisk *  Gunnel Frisk *
 Yvonne - 12,00 *      - Jenny Ambrosiani *
 Kristina Samuelsson *   Kristina Samuelsson *
Räknare  Ida Andersson * Från 13 Emma Friberg *
 Hanna Andersson *  Från 13 Mamma Friber *
Protokoll

 

 Sonia *    Sara *

 från 13 Syster Friberg *

Sara *

Insläpp  Rebecka M *  Rebecka M *

 

 

Söndag Bana Inne

  Fei mäst (J) Fei mäst (UR) Kür P   Kür J
Starter 20 (17) 8 (4) 20 (20)   30 (12)
Tider  kl 8,00 -  - kl 11,10  kl 12 -    - kl 17,40
Skrivare  Jermila *  Jermila -12,10 *  Camilla Lind *    Birgitta Holm
 Katja Stensson *  Katja Stensson *   Katja Stensson *               kl 14,20 Anna Brolén *  Anna Brolén *
 Alva L *  Alva L *  Erika Svensson *    Erika Svensson *
Räknare  Emma Friberg * Emma Friberg *  Ebba Engdahl *    Ebba Engdahl *
 Mamma Friberg *  Mamma Friberg *  Karin Johansson *    Karin Johansson *
Protokoll  Syster Friberg * Syster Friberg *  Mamma Stensson *     
Insläpp  Mamma Stensson  *   Mamma Stensson *   Frida Andersson *   Frida Andersson *
           
Speaker Ann-Marie Ståhl *  Pär Sager *

 

Söndag Bana Ute

   Fei Mäst (P) La:4 Kat B FEI Ind (C)
Starter 24 (32)  6 (7)  10 (5)
Tider  kl 8,30 -  - kl 15,10  kl 11,40 - 12,10
Skrivare  Malin Filipsson  *   Linda Liljegren *  Alva L *
 Ann-Sofie Laurin *    Monica Funge *  Jermila *
 Monica Funge *  Petra Engdahl  Petra Engdahl
Räknare  Peter Rameus ??  Peter Rameus ??  Peter Rameus ??
 Rebecka M *  Rebecka M *  Rebecka M *
Protokoll

 Margareta F

 Marie P

 

 från 13 Birgitta *

  
Insläpp